Ottelut kaudella 2021

D07-pojat osallistuvat kaudella 2021 kahteen eri PPL Läntisen alueen aluesarjaan: D-poikien kilpasarjaan ja C-poikien aluesarjaan. Otteluohjelmat, ottelupöytäkirjat sekä sarjataulukon löydät edellä olevista linkeistä.

Joukkueemme kotipelit pelataan Kankaanpään hiekkakentillä osoitteessa Niementie 15. Navigoi paikalle tästä.

D-poikien kilpasarja

 Päivä Kello Ottelu Tulos Palkitut
ke 27.05.
18:00
KoNuLa - KaMa
0-2 (0-15, 2-13)
Pihlaja & Palmroth
la 12.06.
16:00
ViVe - KaMa
0-2 (4-6, 2-6)
Soikkeli & Raivio
su 13.06.
12:00
AA - KaMa
0-2 (9-13, 5-6)
Kyösti & Raivio
ke 16.06.
18:00
KaMa - AA
0-2 (3-4, 8-10)
Anttila & Ojalainen
pe 18.06.
18:00
KaMa - ViVe
2-0 (17-1, 6-1)
Koivumäki & Perähannu
ma 28.06.
18:00
AA - KaMa
0-2 (2-15, 8-9)
Koivumäki & Palmroth
ma 05.07
18:00
SMJ - KaMa
2-1 (4-5, 3-2, 2-1)
Uusitalo & Soikkeli
su 11.07.
14:00
ViVe - KaMa
0-2 (6-18, 2-20)
Kyösti & Anttila
ke 14.07.
18:00
KaMa - SMJ
0-2 (3-11, 3-10)
Uusitalo & Palmroth
pe 16.07.
18:00
KaMa - AA
0-2 (1-3, 1-7)
Ojalainen & Anttila
ke 04.08.
18:00
KaMa - KoNuLa
2-0 (16-2, 20-2)
Pihlaja & Koivumäki
to 12.08.
18:00
SMJ - KaMa
2-1 (9-1, 3-4, 0-0, 4-2)
Pihlaja & Uusitalo
su 22.08.
12:00KaMa - KoNuLa
 
ke 25.08.
17:30
KaMa - SMJ
  
la 28.08.
16:00
KaMa - ViVe
  
ti 31.08.
18:00
KoNuLa - KaMa
  


C-poikien aluesarja

Päivä
 Kello Ottelu
Tulos 
 Palkitut
su 06.06.
12:00
KaMa - SMJ D
2-1 (15-6, 4-5, 2-2, 3-2)
Pihlaja & Räikkälä
pe 02.07.
18:00
SMJ - KaMa
2-0 (28-9, 10-3)
Koivisto & Kyösti
la 31.07.
14:00
APV - KaMa
0-2 (1-8, 2-7)
Raivio & Uusitalo
la 10.08
18:00
VäVi - KaMa
1-0 (8-7, 9-9)
Pihlaja & Koivumäki
la 14.08.
13:30
ViVe - KaMa
2-0 (24-3, 20-0)
Palmroth & Soikkeli
su 15.08.
14:00
YPJ - KaMa
2-1 (9-3, 10-12, 1-0)
Räikkälä & Uusitalo
ti 17.08.
18:00
KaMa - UP-V
0-2 (2-14, 4-14)
Kyösti & Lastula
la 21.08.
17:30
KaMa - AA


ke 08.09.
17:30
KaMa - Pesäsudet





OTTELUT KAUDELLA 2020



D07-pojat yhdessä D06-poikien kanssa osallistuvat kaudella 2020 kahteen eri PPL Läntisen alueen aluesarjaan: D-poikien kilpasarjaa ja D-poikien pelisarjaa. Otteluohjelmat, ottelupöytäkirjat sekä sarjataulukon löydät edellä olevista linkeistä.

D-poikien kilpasarja

 Päivä Kello Ottelu Tulos Palkitut
Alkusarja
 su 28.06.
 18:00SMJ musta - KaMa
1-0 (6-6, 15-0)
Peltonen & Kerola
 ma 06.07.
 18:00KaMa - Vive
1-2 (8-4, 2-3, 0-1)Peltonen & Kyösti
 ke 08.07.
 18:00KaMa - SMJ musta
1-2 (0-3, 3-1, 0-8)
Soikkeli & Takala
 ma 13.07.
 18:00SMJ musta - KaMa
2-0 (3-2, 6-0)Peltonen & Soikkeli
 ke 15.07.
 18:00KaMa - AA
0-2 (0-4, 6-14)Mäntysalo & Uusitalo
 su 19.07.
 12:00KaMa - SMJ musta
0-2 (9-16, 4-16)Uusitalo & Lastula
 ke 22.07.
 18:00KaMa - Vive
0-2 (2-3, 4-5)Heininen & Peltonen
 su 26.7.
 12:00AA - KaMa
2-0 (17-0, 17-3)Peltonen & Mäntysalo
 pe 31.07.
 16:00Vive - KaMa
1-2 (1-8, 3-2, 2-4)Uusitalo & Takala
 la 01.08.
 15:00KaMa - AA
0-2 (8-16, 4-9)
Takala & Koivumäki
 la 15.08.
 13:00ViVe - KaMa
2-0 (6-2, 13-8)
Kyösti & Heininen
 su 23.08. 17:00AA - KaMa
2-0 (22-2, 9-8)
Pihlaja & Soikkeli


D-poikien pelisarja

Päivä
 Kello Ottelu
Tulos 
 Palkitut
Alkusarja
to 25.06.17:00UP-V - KaMa2-0 (17-3, 6-3)
Mäntysalo & Mukkala
la 27.06
10:00APV - KaMa0-2 (1-7, 2-7)
Kyösti & Perähannu
ke 01.07.
18:00KaMa - SMJ valk
2-1 (6-2, 6-14, 1-0)Koivumäki & Koivisto
pe 03.07.
18:00
VäVi - KaMa
2-1 (5-6, 4-2, 3-2)Mäkelä & Koivumäki
su 05.07.
12:00
KaMa - SMJ pun2-1 (4-6, 9-4, 2-0)Perähannu & Ruisniemi
la 11.07.
15:00
KaMa - AA-07
0-2 (9-18, 1-6)Mukkala & Pösö
to 30.7.
18:00
JaJa - KaMa
0-2 (1-12, 2-20)Pösö & Kyösti
su 09.08.
11:00
KaMa - NJ
2-0 (12-3, 12-3)
Mäkelä & Koivisto
ma 10.08.
18:00
KaMa - Räpsä
2-0 (11-0, 13-9)
Mukkala & Ihanamäki
su 16.08.
16:00
KaMa - YPJ
1-2 (3-5, 7-4, 0-0, 2-3)
Ihanamäki & Pösö
su 30.08.
18:00
KuKu - KaMa
0-2 (1-23, 2-5)




OTTELUT KAUDELLA 2019



E07-pojat osallistuvat kaudella 2019 kahteen eri PPL Läntisen alueen aluesarjaan. Joukkueena pelataan E-poikien kilpasarjaa ja lisäksi osa joukkueemme pojista pelaa yhdessä KaMan 2006 syntyneiden poikien kanssa D-poikien pelisarjaa. Otteluohjelmat, ottelupöytäkirjat sekä sarjataulukon löydät edellä olevista linkeistä.

E07-pojat tulevat kesällä pelaamaan kahdella leirillä: PPL Läntisen alueen Etenee!-leirillä Kurikassa D-poikien pelisarjassa ja Espoossa valtakunnallisella Tenavaleirillä E-poikien kilpasarjassa.

E-poikien kilpasarja

 Päivä Kello Ottelu Tulos Palkitut
 pe 24.05.
 18:00 AA 07 - KaMa E07
 0-2 (4-10, 3-9)
Kyösti & Pihlaja
 su 26.05.
 18:00 SMJ 07 pun - KaMa E07
 0-2 (3-13, 6-12)
Pihlaja & Palmroth
 to  30.05.
 11:00 KaMa E07 - SMJ 07 pun
 0-2 (8-14, 3-4)Kerola & Perähannu
 su 09.06.
 13:30 KaMa E07 - AA 07
 2-0 (10-9, 18-0)
Kyösti & Perähannu
 su 09.06.
 15:30 KaMa E07 - AA 07
 2-0 (4-2, 14-3)
Rosenqvist & Lastula
 ti 11.06.
 18:00 KoU - KaMa E07
 0-2 (10-13, 9-24)Palmroth & Kyösti
ma 17.06.
 18:00 SMJ 08 musta - KaMa E07
 0-2 (4-8, 2-13)
Lastula & Pihlaja
 to 27.06.
 18:00 KoU - KaMa E07
 0-2 (9-12, 6-15)
Lastula & Perähannu
 pe 12.07.
 18:00 KaMa E07 - SMJ 08 musta
 2-0 (17-10, 12-10)Kerola & Pihlaja
 ti 30.07.
 18:00 SMJ 07 pun - KaMa E07
 0-2 (1-9, 2-4)Lastula & Palmroth
 ma 05.08.
 18:00 KaMa E07 - KoU
 2-0 (12-8, 23-3)Koivumäki & Uusitalo
 ma 12.08. 18:00 KaMa E07 - SMJ 08 musta 2-0 (36-2, 22-2)Juhantalo & Heiniluoma
 su 01.09.
 13:00 Finaali: KaMa E07 - SMJ 07 pun
 2-0 (10-3, 8-3)
Kerola & Rosenqvist


D-poikien pelisarja

Päivä
 Kello Ottelu
Tulos 
 Palkitut
Alkusarja
ma 13.05. 18:00UP-V Dp pun - KaMa 06-070-2 ( 2-16, 3-14)
Mäntysalo & Peltonen
ma 20.05.
 18:00KaMa 06-07 - UP-V Dp pun
2-1 (5-6, 5-0, 1-1, 6-5)
Mäntysalo & Peltonen
ke 22.05.
 18:00EuVe - KaMa 06-07
2-1 (4-5, 7-2, 3-2)
Mäntysalo & Pihlaja
su 02.06.
12:00
KaMa 06-07 - EuVe
2-0 (5-2, 4-3)Palmroth & Pösö
ke 05.06.
18:00
KaMa 06-07 - Sudet -05
2-1 (14-5, 0-11, 4-2)Ruisniemi & Mukkala
to 13.06.
18:00
Sudet -05 - KaMa 06-07
0-2 (1-7, 0-6)Uusitalo & Soikkeli
Ylempi jatkosarja  
ke 07.08.18:00 KaMa 06-07 - EuVe
1-0 (9-9, 9-0)Uusitalo & Mukkala
pe 09.08.
18:00
Vaasan Maila - KaMa 06-07
2-1 (5-7, 7-5, 1-0)Mäntysalo & Palmroth
su 11.08.
12:00
KaMa 06-07 - SMJ P07
2-1 (10-11, 9-8, 2-1)Mukkala & Pihlaja
ke 14.08.
18:00
KaMa 06-07 - Vaasan Maila
0-2 (5-8, 7-10)
Uusitalo & Peltonen
la 17.08.
12:00
YPJ - KaMa 06-07
2-0 (2-0, 5-2)
Mäntysalo & Ruisniemi
la 17.08.
17:00
YK-V - KaMa 06-07
2-0 (4-3, 9-2)
Palmroth & Heiniluoma
ke 21.08.
18:00
SMJ P07 - KaMa 06-07
2-0 (9-8, 13-4)
Mäntysalo & Palmroth
ma 26.08.
18:00
KaMa 06-07 - YPJ 0-2 (3-6, 3-5)
Peltonen & Ruisniemi
ke 28.08. 18:00
EuVe - KaMa 06-071-2 (12-1, 1-5, 0-3)
Heiniluoma & Peltonen
la 31.08.
17:00
KaMa 06-07 - YK-V
1-2 (0-3, 6-4, 1-2)
Takala & Lastula


* Kursivoitu ottelu tarkoittaa, että ottelun aikaa/paikkaa on muutettu alkuperäisestä.

Tenavaleiri 1.-6.7.2019 Espoo E-poikien kilpasarja

 Päivä Kello OtteluTulos
 ma 01.07.
14:30
 Hämeenlinnan Paukku - KaMa E074-6
 ti 02.07.
09:30
 KaMa E07 - MansePP E07
16-2
 ti 02.07.
16:00
 KaMa E07 - KPL
7-3
 ti 02.07.
19:00
 AA 07 - KaMa E07
2-23
 ke 03.07.
13:00
 KaMa E07 - IPV
26-2
 ke 03.07.
20:00
 PuPe mustat - KaMa E07
2-10
 to 04.07.
09:30 Lippo valkoinen - KaMa E07
11-1
 to 04.07.
14:00 SMJ P07 - KaMa E074-7
 pe 05.07.
09:30 KaMa E07 - JoKo Juniorit6-4
 pe 05.07.
14:00 KaMa E07 - IPV8-1
 la 06.07.08:30 Välierä: KaMa - JoMa10-9
 la 06.07.13:00 Finaali: Lippo valkoinen - KaMa E076-2


Etenee!-leiri 14.-16.6.2019 Kurikka D-poikien pelisarja

 Päivä Kello OtteluTulos
 pe 14.06.
13:30
 KaMa E07 - SMJ Punainen
2-7
 pe 14.06.
19:00 KaMa E07 - APV
13-3
 la 15.06.
10:30
 MansePP Dp punainen - KaMa E07
1-13
 la 15.06.
14:30
 KaMa E07 - KuKu Dp
7-6
 la 15.06.
16:30
 Hyvinkään Tahko Brown - KaMa E07
7-8
 su 16.06.
09:30
 Välierä: SMJ D-pojat - KaMa E07
3-8
 su 16.06.
14:00
 Finaali: KaMa Dp - KaMa E07
7-1