C-poikien SM-leirikarsintasarja
Päivä | Kello | Ottelu | Tulos | Palkitut |
la 07.05.
| 14:00
| ViVe - KaMa
| 0 - 2 (4-7, 5-10)
| Soikkeli & Peltonen
|
ke 18.05.
| 18:00
| KaMa - SMJ
| 1 - 2s (6-5, 3-13, 1-2)
| Mäkelä & Soikkeli
|
la 21.05.
| 16:00
| KaMa - ViVe
| 0 - 2 (9-10, 3-4)
| Mäntysalo & Soikkeli
|
ke 25.05.
| 18:00
| KaMa - AA
| 0 - 2 (4-11, 2-5)
| Kuutti & Kyösti
|
ke 22.06.
| 18:00
| RePi - KaMa
| 0 - 2 (1-4, 0-22)
| Uusitalo & Mäntysalo
|
ti 28.06.
| 18:00
| SMJ - KaMa
| 0 - 2 (6-7, 11-12)
| Uusitalo & Soikkeli
|
ke 29.06
| 18:00
| KaMa - RePi
| 2 - 0 (5-3,15-1)
| Mäntysalo & Kuutti
|
pe 08.07.
| 18:00
| AA - KaMa
| 2 - 0 (14-1, 14-2)
| Kuutti & Koivumäki
|
Nuorisoleiri 25.-30.7.2022 Seinäjoki C-poikien kilpasarja
Päivä | Kello | Ottelu | Tulos |
ma 25.07.
| 13:00
| Oulun Lippo - KaMa
| 4 - 8
|
ma 25.07.
| 17:30
| KaMa - Puijon Pesis
| 17 - 10
|
ti 26.07.
| 08:30
| Hyvinkään Tahko 2 - KaMa
| 4 - 22
|
ti 26.07.
| 14:00
| KaMa - Espoon Pesis
| 5 - 5
|
ke 27.07.
| 10:00
| Imatran Pallo-Veikot - KaMa
| 1 - 13
|
ke 27.07.
| 14:30
| KaMa - Jokioisten Koetus Juniorit
| 3 - 3
|
to 28.07.
| 10:00
| Joensuun Mailas - KaMa
| 20 - 0
|
to 28.07.
| 14:30
| Vimpelin Veto - KaMa
| 8 - 0
|
pe 29.07.
| 13:00
| KaMa - Kempeleen Kiri
| 0 - 3
|
la 30.07.
| 09:00
| KaMa - Hyvinkään Tahko 1
| 2 - 9
|
C-poikien aluesarja
Päivä
| Kello | Ottelu
| Tulos
| Palkitut |
ma 23.05.
| 18:00
| JaJa - KaMa
|
|
|
ma 30.05.
| 18:00
| KaMa - Räpsä
|
|
|
su 19.06.
| 12:00
| KaMa - APV
|
|
|
ke 13.07.
| 18:00
| KaMa - VäVi (SIIRTYY VIELÄ)
|
|
|
su 17.07.
| 13:00
| KaMa - SMJ
|
|
|
su 07.08.
| 12:00
| AA - KaMa
|
|
|
ti 08.08.
| 18:00
| NJ - KaMa |
|
|
la 13.08.
| 14:00
| ViVe - KaMa
|
|
|
|
|
|
|
|
OTTELUT KAUDELLA 2021
D07-pojat osallistuvat kaudella 2021 kahteen eri PPL Läntisen alueen aluesarjaan:
D-poikien kilpasarjaan ja
C-poikien aluesarjaan.
Otteluohjelmat, ottelupöytäkirjat sekä sarjataulukon löydät edellä olevista linkeistä.
Joukkueemme kotipelit pelataan Kankaanpään hiekkakentillä osoitteessa Niementie 15. Navigoi paikalle tästä.
D-poikien kilpasarja
Päivä | Kello | Ottelu | Tulos | Palkitut |
ke 27.05.
| 18:00
| KoNuLa - KaMa
| 0-2 (0-15, 2-13)
| Pihlaja & Palmroth
|
la 12.06.
| 16:00
| ViVe - KaMa
| 0-2 (4-6, 2-6)
| Soikkeli & Raivio
|
su 13.06.
| 12:00
| AA - KaMa
| 0-2 (9-13, 5-6)
| Kyösti & Raivio
|
ke 16.06.
| 18:00
| KaMa - AA
| 0-2 (3-4, 8-10)
| Anttila & Ojalainen
|
pe 18.06.
| 18:00
| KaMa - ViVe
| 2-0 (17-1, 6-1)
| Koivumäki & Perähannu
|
ma 28.06.
| 18:00
| AA - KaMa
| 0-2 (2-15, 8-9)
| Koivumäki & Palmroth
|
ma 05.07
| 18:00
| SMJ - KaMa
| 2-1 (4-5, 3-2, 2-1)
| Uusitalo & Soikkeli
|
su 11.07.
| 14:00
| ViVe - KaMa
| 0-2 (6-18, 2-20)
| Kyösti & Anttila
|
ke 14.07.
| 18:00
| KaMa - SMJ
| 0-2 (3-11, 3-10)
| Uusitalo & Palmroth
|
pe 16.07.
| 18:00
| KaMa - AA
| 0-2 (1-3, 1-7)
| Ojalainen & Anttila
|
ke 04.08.
| 18:00
| KaMa - KoNuLa
| 2-0 (16-2, 20-2)
| Pihlaja & Koivumäki
|
to 12.08.
| 18:00
| SMJ - KaMa
| 2-1 (9-1, 3-4, 0-0, 4-2)
| Pihlaja & Uusitalo
|
ke 25.08.
| 17:30
| KaMa - SMJ
| 1-2 (3-5, 9-7, 0-0, 0-1)
| Palmroth & Pihlaja
|
la 28.08.
| 16:00
| KaMa - ViVe
| 2-0 (21-3, 12-3)
| Kerola & Mäkinen
|
su 29.08.
| 14:00
| KaMa - KoNuLa
| 2-0 (13-2, 20-0)
| Kyösti & Raivio
|
ti 31.08.
| 18:00
| KoNuLa - KaMa
| 0-2 (2-7, 4-21)
| Koivumäki & Lastula
|
C-poikien aluesarja
Päivä
| Kello | Ottelu
| Tulos
| Palkitut |
su 06.06.
| 12:00
| KaMa - SMJ D
| 2-1 (15-6, 4-5, 2-2, 3-2)
| Pihlaja & Räikkälä
|
pe 02.07.
| 18:00
| SMJ - KaMa
| 2-0 (28-9, 10-3)
| Koivisto & Kyösti
|
la 31.07.
| 14:00
| APV - KaMa
| 0-2 (1-8, 2-7)
| Raivio & Uusitalo
|
la 10.08
| 18:00
| VäVi - KaMa
| 1-0 (8-7, 9-9)
| Pihlaja & Koivumäki
|
la 14.08.
| 13:30
| ViVe - KaMa
| 2-0 (24-3, 20-0)
| Palmroth & Soikkeli
|
su 15.08.
| 14:00
| YPJ - KaMa
| 2-1 (9-3, 10-12, 1-0)
| Räikkälä & Uusitalo
|
ti 17.08.
| 18:00
| KaMa - UP-V
| 0-2 (2-14, 4-14)
| Kyösti & Lastula
|
la 21.08.
| 17:30
| KaMa - AA
| 0-2 (2-23, 1-9)
| Soikkeli & Perähannu
|
ke 08.09.
| 17:30
| KaMa - Pesäsudet
| 0-1 (2-5, 7-7)
| Kyösti & Uusitalo
|
OTTELUT KAUDELLA 2020
D07-pojat yhdessä D06-poikien kanssa osallistuvat kaudella 2020 kahteen eri PPL Läntisen alueen aluesarjaan: D-poikien kilpasarjaa ja D-poikien pelisarjaa. Otteluohjelmat, ottelupöytäkirjat sekä sarjataulukon löydät edellä olevista linkeistä.
D-poikien kilpasarja
Päivä | Kello | Ottelu | Tulos | Palkitut |
Alkusarja
|
su 28.06.
| 18:00 | SMJ musta - KaMa
| 1-0 (6-6, 15-0)
| Peltonen & Kerola
|
ma 06.07.
| 18:00 | KaMa - Vive
| 1-2 (8-4, 2-3, 0-1) | Peltonen & Kyösti |
ke 08.07.
| 18:00 | KaMa - SMJ musta
| 1-2 (0-3, 3-1, 0-8)
| Soikkeli & Takala |
ma 13.07.
| 18:00 | SMJ musta - KaMa
| 2-0 (3-2, 6-0) | Peltonen & Soikkeli |
ke 15.07.
| 18:00 | KaMa - AA
| 0-2 (0-4, 6-14) | Mäntysalo & Uusitalo |
su 19.07.
| 12:00 | KaMa - SMJ musta
| 0-2 (9-16, 4-16) | Uusitalo & Lastula |
ke 22.07.
| 18:00 | KaMa - Vive
| 0-2 (2-3, 4-5) | Heininen & Peltonen |
su 26.7.
| 12:00 | AA - KaMa
| 2-0 (17-0, 17-3) | Peltonen & Mäntysalo |
pe 31.07.
| 16:00 | Vive - KaMa
| 1-2 (1-8, 3-2, 2-4) | Uusitalo & Takala |
la 01.08.
| 15:00 | KaMa - AA
| 0-2 (8-16, 4-9)
| Takala & Koivumäki
|
la 15.08.
| 13:00 | ViVe - KaMa
| 2-0 (6-2, 13-8)
| Kyösti & Heininen
|
su 23.08. | 17:00 | AA - KaMa
| 2-0 (22-2, 9-8)
| Pihlaja & Soikkeli
|
D-poikien pelisarja
Päivä
| Kello | Ottelu
| Tulos
| Palkitut |
Alkusarja
|
to 25.06. | 17:00 | UP-V - KaMa | 2-0 (17-3, 6-3)
| Mäntysalo & Mukkala
|
la 27.06
| 10:00 | APV - KaMa | 0-2 (1-7, 2-7)
| Kyösti & Perähannu
|
ke 01.07.
| 18:00 | KaMa - SMJ valk
| 2-1 (6-2, 6-14, 1-0) | Koivumäki & Koivisto |
pe 03.07.
| 18:00
| VäVi - KaMa
| 2-1 (5-6, 4-2, 3-2) | Mäkelä & Koivumäki |
su 05.07.
| 12:00
| KaMa - SMJ pun | 2-1 (4-6, 9-4, 2-0) | Perähannu & Ruisniemi |
la 11.07.
| 15:00
| KaMa - AA-07
| 0-2 (9-18, 1-6) | Mukkala & Pösö |
to 30.7.
| 18:00
| JaJa - KaMa
| 0-2 (1-12, 2-20) | Pösö & Kyösti |
su 09.08.
| 11:00
| KaMa - NJ
| 2-0 (12-3, 12-3)
| Mäkelä & Koivisto
|
ma 10.08.
| 18:00
| KaMa - Räpsä
| 2-0 (11-0, 13-9)
| Mukkala & Ihanamäki
|
su 16.08.
| 16:00
| KaMa - YPJ
| 1-2 (3-5, 7-4, 0-0, 2-3)
| Ihanamäki & Pösö
|
su 30.08.
| 18:00
| KuKu - KaMa
| 0-2 (1-23, 2-5)
|
|
OTTELUT KAUDELLA 2019
E07-pojat osallistuvat kaudella 2019 kahteen eri PPL Läntisen alueen aluesarjaan. Joukkueena pelataan E-poikien kilpasarjaa ja lisäksi osa joukkueemme pojista pelaa yhdessä KaMan 2006 syntyneiden poikien kanssa D-poikien pelisarjaa. Otteluohjelmat, ottelupöytäkirjat sekä sarjataulukon löydät edellä olevista linkeistä.
E07-pojat tulevat kesällä pelaamaan kahdella leirillä: PPL Läntisen alueen Etenee!-leirillä Kurikassa D-poikien pelisarjassa ja Espoossa valtakunnallisella Tenavaleirillä E-poikien kilpasarjassa.
E-poikien kilpasarja
Päivä | Kello | Ottelu | Tulos | Palkitut |
pe 24.05.
| 18:00 | AA 07 - KaMa E07
| 0-2 (4-10, 3-9)
| Kyösti & Pihlaja
|
su 26.05.
| 18:00 | SMJ 07 pun - KaMa E07
| 0-2 (3-13, 6-12)
| Pihlaja & Palmroth
|
to 30.05.
| 11:00 | KaMa E07 - SMJ 07 pun
| 0-2 (8-14, 3-4) | Kerola & Perähannu |
su 09.06.
| 13:30 | KaMa E07 - AA 07
| 2-0 (10-9, 18-0)
| Kyösti & Perähannu
|
su 09.06.
| 15:30 | KaMa E07 - AA 07
| 2-0 (4-2, 14-3)
| Rosenqvist & Lastula
|
ti 11.06.
| 18:00 | KoU - KaMa E07
| 0-2 (10-13, 9-24) | Palmroth & Kyösti |
ma 17.06.
| 18:00 | SMJ 08 musta - KaMa E07
| 0-2 (4-8, 2-13)
| Lastula & Pihlaja
|
to 27.06.
| 18:00 | KoU - KaMa E07
| 0-2 (9-12, 6-15)
| Lastula & Perähannu
|
pe 12.07.
| 18:00 | KaMa E07 - SMJ 08 musta
| 2-0 (17-10, 12-10) | Kerola & Pihlaja |
ti 30.07.
| 18:00 | SMJ 07 pun - KaMa E07
| 0-2 (1-9, 2-4) | Lastula & Palmroth |
ma 05.08.
| 18:00 | KaMa E07 - KoU
| 2-0 (12-8, 23-3) | Koivumäki & Uusitalo |
ma 12.08. | 18:00 | KaMa E07 - SMJ 08 musta | 2-0 (36-2, 22-2) | Juhantalo & Heiniluoma |
su 01.09.
| 13:00 | Finaali: KaMa E07 - SMJ 07 pun
| 2-0 (10-3, 8-3)
| Kerola & Rosenqvist
|
D-poikien pelisarja
Päivä
| Kello | Ottelu
| Tulos
| Palkitut |
Alkusarja
|
ma 13.05. | 18:00 | UP-V Dp pun - KaMa 06-07 | 0-2 ( 2-16, 3-14)
| Mäntysalo & Peltonen
|
ma 20.05.
| 18:00 | KaMa 06-07 - UP-V Dp pun
| 2-1 (5-6, 5-0, 1-1, 6-5)
| Mäntysalo & Peltonen
|
ke 22.05.
| 18:00 | EuVe - KaMa 06-07
| 2-1 (4-5, 7-2, 3-2)
| Mäntysalo & Pihlaja
|
su 02.06.
| 12:00
| KaMa 06-07 - EuVe
| 2-0 (5-2, 4-3) | Palmroth & Pösö |
ke 05.06.
| 18:00
| KaMa 06-07 - Sudet -05
| 2-1 (14-5, 0-11, 4-2) | Ruisniemi & Mukkala |
to 13.06.
| 18:00
| Sudet -05 - KaMa 06-07
| 0-2 (1-7, 0-6) | Uusitalo & Soikkeli |
Ylempi jatkosarja
|
ke 07.08. | 18:00 | KaMa 06-07 - EuVe
| 1-0 (9-9, 9-0) | Uusitalo & Mukkala |
pe 09.08.
| 18:00
| Vaasan Maila - KaMa 06-07
| 2-1 (5-7, 7-5, 1-0) | Mäntysalo & Palmroth |
su 11.08.
| 12:00
| KaMa 06-07 - SMJ P07
| 2-1 (10-11, 9-8, 2-1) | Mukkala & Pihlaja |
ke 14.08.
| 18:00
| KaMa 06-07 - Vaasan Maila
| 0-2 (5-8, 7-10)
| Uusitalo & Peltonen
|
la 17.08.
| 12:00
| YPJ - KaMa 06-07
| 2-0 (2-0, 5-2)
| Mäntysalo & Ruisniemi
|
la 17.08.
| 17:00
| YK-V - KaMa 06-07
| 2-0 (4-3, 9-2)
| Palmroth & Heiniluoma
|
ke 21.08.
| 18:00
| SMJ P07 - KaMa 06-07
| 2-0 (9-8, 13-4)
| Mäntysalo & Palmroth
|
ma 26.08.
| 18:00
| KaMa 06-07 - YPJ | 0-2 (3-6, 3-5)
| Peltonen & Ruisniemi
|
ke 28.08. | 18:00
| EuVe - KaMa 06-07 | 1-2 (12-1, 1-5, 0-3)
| Heiniluoma & Peltonen
|
la 31.08.
| 17:00
| KaMa 06-07 - YK-V
| 1-2 (0-3, 6-4, 1-2)
| Takala & Lastula
|
* Kursivoitu ottelu tarkoittaa, että ottelun aikaa/paikkaa on muutettu alkuperäisestä.
Tenavaleiri 1.-6.7.2019 Espoo E-poikien kilpasarja
Päivä | Kello | Ottelu | Tulos |
ma 01.07.
| 14:30
| Hämeenlinnan Paukku - KaMa E07 | 4-6
|
ti 02.07.
| 09:30
| KaMa E07 - MansePP E07
| 16-2 |
ti 02.07.
| 16:00
| KaMa E07 - KPL
| 7-3
|
ti 02.07.
| 19:00
| AA 07 - KaMa E07
| 2-23 |
ke 03.07.
| 13:00
| KaMa E07 - IPV
| 26-2 |
ke 03.07.
| 20:00
| PuPe mustat - KaMa E07
| 2-10 |
to 04.07.
| 09:30 | Lippo valkoinen - KaMa E07
| 11-1 |
to 04.07.
| 14:00 | SMJ P07 - KaMa E07 | 4-7 |
pe 05.07.
| 09:30 | KaMa E07 - JoKo Juniorit | 6-4 |
pe 05.07.
| 14:00 | KaMa E07 - IPV | 8-1 |
la 06.07. | 08:30 | Välierä: KaMa - JoMa | 10-9 |
la 06.07. | 13:00 | Finaali: Lippo valkoinen - KaMa E07 | 6-2 |
Etenee!-leiri 14.-16.6.2019 Kurikka D-poikien pelisarja
Päivä | Kello | Ottelu | Tulos |
pe 14.06.
| 13:30
| KaMa E07 - SMJ Punainen
| 2-7 |
pe 14.06.
| 19:00 | KaMa E07 - APV
| 13-3 |
la 15.06.
| 10:30
| MansePP Dp punainen - KaMa E07
| 1-13 |
la 15.06.
| 14:30
| KaMa E07 - KuKu Dp
| 7-6 |
la 15.06.
| 16:30
| Hyvinkään Tahko Brown - KaMa E07
| 7-8
|
su 16.06.
| 09:30
| Välierä: SMJ D-pojat - KaMa E07
| 3-8
|
su 16.06.
| 14:00
| Finaali: KaMa Dp - KaMa E07
| 7-1
|